14:27:53 1396/4/25

به این 4 دلیل بازی استقلال - پرسپولیس نباید برگزار شود!پس از کش و قوس های فراوان، بالاخره برگزاری دربی 85 قطعی شد.

کارِ سخت تیم بازنده برای ریکاوری ذهنی

بدون شک شکست در این دیدار برای هر کدام از دو تیم تاوان زیادی خواهد داشت. در صورت شکست احتمالی آبی پوشان یا سرخ پوشان، کادر فنی آن ها کار سختی برای ریکاوری ذهنی تیمِ خود دارند. با این تفاسیر عدمِ تمایل دو تیم به برگزاری دربی 85 امری منطقی و بدیهی است و سرخابی ها نمی خواهند با بحرانی زودهنگام مواجه شوند.

از دست دادن زمانِ حیاتی

شکست هر کدام از تیم ها موجب می شود زمانِ زیادی برای رهایی از حواشی و بازگشت به شرایط اولیه سپری کنند. در حالی که تیم ها وارد مسائل تاکتیکی شده اند، از دست دادن این زمان حیاتی می تواند تاوان بزرگی را به همراه داشته باشد. در زمانی که تیم ها می توانند تمرکز ویژه ای روی مسائل تاکتیکی خود داشته باشند، باید این زمان را صرف بازگشت به حالت اولیه کنند!

افزایش احتمال مصدومیت ها

با توجه به اینکه هر دو تیم دوران بدنسازی فشرده ای را پشت سر گذاشته اند و کماکان بدن ها به حالت نرمال برنگشته احتمال ایجاد مصدومیت بیش از پیش است. از سوی دیگر همواره تیم ها در چنین مقطعی از دوره بندی تمرینات، بازی های دوستانه پرشماری را انجام می دهند، اما این دیدار فرق های بسیاری با سایر بازی ها دارد! در این مصاف، بازیکنان از جان مایه می گذارند و رعایتی در کار نیست. در چنین شرایطی احتمال ایجاد مصدومیت به مراتب بیشتر از سایر بازی های دوستانه است و ریسک بالایی دارد.

به دور از اهدافِ بازی های دوستانه!

در کنار تمامی موارد ذکر شده، این دیدار هیچ یک از اهداف بازی های دوستانه را دنبال نمی کند! در دیدارهای دوستانه هر تیم ابزار مختلف خود را تحت آرامش ذهنی و به دور از استرس و فشار «آزمایش» می کند ، اما در این دیدار مسلما فرصتی برای «آزمایش» و «آزمون و خطا» نخواهد بود!

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها