14:53:30 1396/4/25

نشست داغ خبری امروز

سیر تا پیاز ماجرای بازی استقلال - پرسپولیس در آلمان از زبان اسپانسر مشترکقرار است دو تیم استقلال و پرسپولیس 31 تیر در بیله فلد آلمان به میدان بروند.از این رو نشست حامی مالی مشترک دو باشگاه نشست خبری برگزار کرد و علیرضا شیرازی به نمایندگی از حامی مالی استقلال و پرسپولیس پاسخگوی برخی از مسایل بود.گزیده اظهارات وی را در ادامه بخوانید:

رئال مادرید و بارسلونا در تمام دنیا هوادار دارند و به همین دلیل در کشورهای مختلف یک بازی دربی برگزار و درآمد چشمگیری کسب می کنند. از طرفی مربیان نیز بحث های تدارکاتی و فنی خود را در این بازی پیاده می کنند.

تاریخ ابتدایی بازی 25 تیرماه بود. ورزشگاه های مختلفی را که امکان برگزاری داشتند، بررسی کردیم. ورزشگاه های محدودی پیش روی ما بود و ورزشگاه بیله فلد اولین ورزشگاهی بود که با آن گفت و گو و توافق کردیم. مدیران این باشگاه نیز با ما توافق کردند اما چون ظرفیت ورزشگاه کم بود و شهر نیز کوچک بود، به دنبال آن بودیم تا ورزشگاه دیگری را قطعی کنیم تا هواداران بیشتری در شهر بزرگتر حاضر شوند.

 با ورزشگاه کلن نیز به توافق رسیدیم اما این ورزشگاه برای شهرداری کلن بود و نتوانستیم با این ورزشگاه به توافق برسیم. اتفاقات نشست گروه 20 نیز باعث شد تا پلیس فدرال آلمان نگران برگزاری این دیدار سنگین و حساس شود.

پلیس آلمان اعلام کرد شاید نتواند تضمین های لازم را بدهد اما برای ما امنیت کامل این مسابقه و حضور دو تیم بسیار مهم بود. روی این موضوع نگرانی هایی بود که چهارشنبه هفته گذشته پلیس آلمان اعلام کرد که می تواند امنیت مسابقه را تضمین کند و فدراسیون فوتبال آلمان نیز این موضوع را به ما ابلاغ کرد. هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به دلیل درآمد زایی این دیدار از مسائل مختلف تصمیم گرفتند تا زمان بازی را تغییر دهند. این تغییر زمان نیز نیاز به هماهنگی با پلیس آلمان داشت اما خیلی سریع انجام گرفت و مصوب شد تا بازی در تاریخ 31 تیرماه برگزار شود.

باشگاه پرسپولیس نیز مذاکراتی برای تغییر تاریخ 30 تیرماه دیدار سوپرکاپ انجام داد و با توجه به مشکلات تیم نفت تهران این مذاکرات انجام شد و موضوع تغییر زمان نیز نهایی شد. این مسابقه در تاریخ 31 تیر ماه ساعت 10 شب به وقت تهران برگزار می شود. هر دو تیم پنجشنبه به آلمان سفر می کنند و یکشنبه نیز به تهران باز خواهند گشت.

پرواز دو تیم احتمالا مشترک است. می خواهیم پرواز چارتر برای دو تیم داشته باشیم و به همین دلیل در یک پرواز سفر خواهند کرد و شاید یک پرده در هواپیما بکشیم.

بازی با 4 تعویض انجام می شود و تنها یک تعویض اضافه در این بازی انجام می شود و بازی در 90 دقیقه تمام می شود.

هواداران تا 30 دقیقه قبل از بازی می توانند به 11 بازیکن مورد نظر خود رای بدهند و این افراد وارد زمین می شوند. سرمربی نیز تاکتیک تیم را انتخاب می کند و شاید فان بودن بازی تنها همین موضوع انتخاب بازیکنان باشد. بازی استقلال و پرسپولیس هیچگاه به صورت فان انجام نمی شود. همچنین کادرفنی دو تیم نیز برخلاف شایعات بازی نخواهند نکرد.

ما برای حضور طارمی تاکید نداشتیم اما گفتیم بازی جدی و با حضور همه بازیکنان برگزار شد. مجتبی جباری نیز در لیست هست زیرا هنوز حضور او منتفی نشده و همه بازیکنانی که قرارداد دارند، در لیست حضور دارند.

هواداران تعویض ها را هم انجام می دهند. هواداران در دقایق 30، 50، 70 و 80 تعویض ها را پیشنهاد می دهند. هواداران حتی می توانند آنلاین عدم انجام تعویض را پیشنهاد بدهند.

بلیط فروشی هنوز آغاز نشده و از فردا این کار را شروع می کنیم. پیش بینی ما حضور بین 5 تا 10 هزار نفر است اما این احتمال وجود دارد به دلیل برگزاری بازی در روز تعطیل، هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند.

من با منصوریان در بازگشت از سفر امارات صحبت کردم و قبل از آن نیز با آنها مفصل صحبت کردم. آقای برانکو نیز با من صحبت کردند و هر دو سرمربی تا به امروز مخالفتی را انجام ندادند. بیشتر این بحث ها گمانه زنی رسانه ها است.

در رابطه با داور بازی از ابتدا قرار بود یک داور آلمانی حضور داشته باشد. با توجه به اینکه بازی در ورزشگاه بیله فلد انجام می شود، این مسائل را خود باشگاه انجام می دهد. ما با آقای فغانی و هیچ داوری مذاکره نداشتیم.

ما اصراری به ورزشگاه بیله فلد نداشتیم اما با توجه به حضور دو بازیکن سرشناس ایرانی، این باشگاه استقبال کرده بود. این باشگاه ابتدا قیمت بالایی را پیشنهاد داد که بسیار سنگین بود اما بعد از اینکه ما قیمت دیگر ورزشگاه ها را به آنها اطلاع دادیم، آنها قیمت را کاهش دادند. اینکه آقای طاهری با دایی صحبت کردند را در جریان هستم و حضور دایی در این باشگاه در کاهش قیمت بی تاثیر نبوده است اما دلیل اصلی کاهش قیمت، رقابت با دیگر ورزشگاه ها است.

تاریخ بازی ابتدا 25 تیرماه بود اما با پیشنهاد خود باشگاه ها، این زمان تغییر کرد. استقلال مشکل خاصی نداشت اما پرسپولیس مشکل سوپرجام را داشت. آقای طاهری با مشورتی که انجام داد تصمیم گرفتند تا بازی را در 31 تیرماه انجام بدهد.

حمایت 5000 تومانی هر هوادار، حق رای او برای انتخاب ترکیب تیم است و برای تعویض ها باید 2000 تومان پرداخت کند.

درآمد دو باشگاه مساوی نیست. در بحث پیامک و ترکیب، حضور هواداران درآمد دو باشگاه را مشخص می کند. بسیاری می گفتند این درآمدها مساوی تقسیم می‌شود اما این موضوع غیر ممکن است.

پرسپولیس 12 میلیارد بیشتر از استقلال دریافت کرده که به دلیل حضور بیشتر هواداران است. این دو باشگاه نیز حدود 10 برابر هواداران تراکتور حضور دارند.

دربی گذشته را گفتند به دلیل یک شام مشترک مساوی می شود، اما دیدید که نشد. این بازی نیز فرمایشی نیست تا از جذابیت نیفتد.

بازی بسیار جدی است و نمی توانیم پیشکسوتان را داخل زمین بیاوریم. ما باید تمامی کارها را به صورت رسمی بر اساس درخواست فدراسیون فوتبال آلمان انجام دهیم.آرزوی همه بازیکنان و سرمربیان برد در دربی است .

یکی از دلایل تاخیر در قطعی شدن این بازی، بحث صدا و سیما بود و ما نمی دانستیم صدا و سیما چگونه ورود می کند.

 نمی دانستیم که آیا بازی پخش می شود و یا آیا اجازه داریم که این بازی را به شبکه های خارجی که مجوز دار هستند، واگذار کنیم. یک سری شبکه های خارجی اعلام آمادگی کردند و رقم هایی را نیز اعلام کردند اما ما ترجیح می دادیم بازی از شبکه 3 پخش شود.

 مذاکرات زیادی برای توافق داشتیم. بحث پرداخت پول حق پخش سال های زیادی است که منتفی است. به همین دلیل طرح همکاری مشترک ارائه دادیم و مقرر شد تا با واگذاری حق پخش به صدا و سیما، تبلیغات این مسابقه و مشارکت هواداران انجام شود.

نزدیک به دو یا سه هفته طول کشید و بخش بازرگانی صدا و سیما ابتدا توجهی نداشت اما اکنون دو هفته است که قرارداد منعقد شده اما صدا و سیما همچنان همکاری نمی کند و این موضوع ما را نگران کرده است.

در تیزرهایی که ساخته شده، شورای بازبینی صدا و سیما به لوگوی باشگاه پرسپولیس ایراد گرفته است .شاید می خواهند بازی را رایگان پخش کنند اما ما ظرف امروز و فردا تصمیم جدیدی را اتخاذ می کنیم. اگر صدا و سیما به تعهدات خود عمل نکند، این قرارداد لغو می شود.

برنامه های جذابی را در 10 قسمت آماده کردیم و اگر این برنامه ها پخش می شد، یکی از پربیننده ترین برنامه های صدا و سیما بود و قطعا از محل درآمدهای همین برنامه ها، درآمد خوبی نصیب صدا و سیما می شد. اگر شبکه های داخلی پخش را انجام ندهند، از طریق شبکه های خارجی انجام می شود.

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها